انشا

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

 

 4 انشا در مورد پاییز

 انشا پایه هفتم

انشا پاییز

 

انشا پاییز صفحه 20 پایه هفتم کتاب مهارت های نوشتاری 

انشا پاییز کلاس هفتم 

 

انشا پاییز انشای اول :  

در روز های آخر فصل تابستان هوای گرم با ما خداحافظی می کند و ما کمتر به تفریح و بازی می پردازیم و هوای سرد جایگزین آن می شود و بچه ها راهی مدرسه می شوند و خیلی زود روز های خوب را در مدرسه پشت سر می گذارند .  

 

 

هنگامی که برگ درختان به رنگ زرد در می آیند و به زمین می ریزند ما متوجه شروع فصل پاییز می شویم و چه منظره ی زیبایی ساخته می شود که باد برگ ها را به صورت دسته جمعی به روی زمین می ریزد و صدای خش خش آن برگ ها دل هر آدمی را می لرزاند که با راه رفتن بر روی آن برگ ها بوجود می آید . 

 

در فصل پاییز با سرد شدن هوا باید لباس های گرمی را تهیه کنیم تا از هر نوع مریضی دور بمانیم و اگر مریض شدیم در خانه استحرات کنیم و زودتر خوب بشویم تا از درس هایمان عقب نمانیم و یا نفر دیگری از ما این مریضی را نگیرد ، که مریضی حتی چند لحظه اش هم برای انسان بسیار سخت و تلخ می گذرد و زمان برای آدم نا سالم یک ثانیه اش هم نمی گذرد . 

 

در فصل پاییز با این که روز ها کوتاه تر می شوند اما بجای آن شب های بلندتری داریم که می توانیم دور همی هایی را داشته باشیم و در کنار هم و با وجود گرمای زیاد لذت ببریم . 

 

فصل پاییز هم مانند دیگر فصل ها خوبی هایی دارد و ما در این فصل میتوانیم مزه انار های ترش و شیرین را بچشیم و یا میوه های دیگری در این فصل وجود دارند که عبارت اند از : گلابی ، چغندر ، کدو حلوایی ، خرمالو ، زغاله اخته که ما با خوردن بعضی از آن ها با وجود هوای سرد پاییزی به بدن خود گرمای مضاعف می دهیم و باعث گرم نگه داشتن بدن خود می شویم . 

 

 

بند نتیجه :

در فصل پاییز با وجود این که برگ های درختان فرو می ریزند و در فصل زمستان به نظر می رسد که نابود شده اند اما در فصل بهار دوباره زندگی خود را آغاز می کنند و ما باید نتیجه بگیریم که بعد از هر پایانی دوباره شروعی نو هست . 

 

 

 

 انشاء درباره پاییز - انشای دوم 


مقدمه:
ما در سال چهارفصل داریم که شامل بهارو تابستان و پاییز و زمستان است که پاییز سومین فصل ان می باشد.

 

 


متن انشا:

پاییز همیشه به خش خش برگ های خشک شده اش در پیاده رو در زیر پای عاشقان و غروب دل انگیزش با ان خورشید قرمز که سرخی اش فلک را پوشانده معروف است.همان فصلی که دران درختان هرکدام به یک رنگ و نگار زینت داده شده که گویی خداونداینبار رنگین کمانش را لابه لای درختان نگارده واینگونه عظمت و نقاشی بی نظیر و بی مانندش را به رخ همگان می کشد.پاییز فصل رسیدن میوه های بهشتی یعنی سیب سرخ که حتی حضرت حوا هم نتوانست از لذت شیرین و نفس گیرش چشم پوشی کند  و انار شیرین و یاقوتی که روح ادمی را جلا می دهد..پاییزاست و باران های گاه و بی گاهش و غرش ابرها ونورانی شدن اسمان و زوزه و هوهوی باد در میان درختان سربه فلک کشیده که برگ ها را به رقصی زیبا و چشم گیر وا می دارد.پاییز با شروع مدارس همراه است که باخود صدای خنده و بازی کودکان در کوچه ها و خیابان و شور حال عجیبی را به دنبال دارد درفصل پاییز روزها کوتاه و شب ها طولانی تراست که و به همین علت اول مهر هرسال ساعت را یک ساعت به عقب میبرند و این فرصت مناسبی است که ما از طولانی بودن شب استفاده کنیم و ساعت بیشتری را در کنار خانواده باشیم و لحظات به یادماندنی بیشتری را ثبت کنیم و حتی می توانیم به درس و مطالعه ی بیشتری بپردازیم.در ایران باستان در شانزده مهر جشن مهرگان برگزار می شد که جشنی اسطوره ای و باستانی است که به شادی و پایکوبی برای برداشت محصولات خود به انجام می رسید .و چه خوب می شد که ما به فرهنگ و اسطوره ی باستان خود همیشه افتخار کنیم .

 

 نتیجه گیری:همیشه گفته اند پاییز و غروب غم انگیزش.امامن می گویم پاییز و اوج زیباییش.

 

 

 

 

 

 انشاء درباره پاییز - انشای سوم


 کتاب مهارت های نوشتاری  انشا در باره پاییز

 

انشاء درباره فصل پاییز

 

پاییز اوج جلوه ی زیبایی خداست. پاییز فصل رنگ های زرد و نارنجی و قرمز و سبز و… است. این فصل ، رنگین کمان فصل هاست. پاییز با همه ی شکوه و ابهتش برای ما یادآور شروع مدرسه است. مدرسه همیشه برایم اوج عشق دوستانم است. مدرسه ای که بسیاری از لحضات آن هرگز تکرارنشدنی است. گاهی در پاییز در حیاط مدرسه قدم می زدم و برگ های زیبای آن در زیر پایم خش خش صدا می داد، چقدر این صدا برایم دل انگیز و آرامش بخش بود. گاهی هم در باران های نم نم پاییز به حیاط خانه می رفتم و از بوی خاک لذّت می بردم. پاییز فصل ایی است که شب­ها در آن طولانی تر و روزها کوتاه تر است. شب ها همیشه از پنجره خانه نظارگر ماه و ستارگان در شب های طولانی پاییز می شدم. این فصل همیشه با باران های نمناکش برایم زیبایی اش دوچندان می شود.

 

 

 

پاییز فصل میوه های خشمزه ایی چون نارنگی و انگور است، من میوه های پاییزی را دوست دارم و از خوردن آن ها نهایت لذّت را می برم. یکی دیگر از این میوه ها سیب است میوه ای که آن را بهشتی می دانند. پاییز شامل سه ماه به نام های مهر، آبان و آذراست. مهر ما را به یاد محبت و عشق می اندازد. آبان یادآور شکوه وتقدس آب است، آب مایه حیات که زندگی آدمیان وابسته به آن است و آذر که معنی آتش را می دهد. آتش یکی دیگر از عناصر مهم و نجات بخش بشر است. پاییز یکی دیگر از فصل های پروردگار جهانیان است و اهمیت آن همیشه باید در اولویت باشد.  در اول پاییز ساعت ها را یک ساعت به عقب می­برند و شب ها طولانی تر می شود. پاییز فصل باران های زیبایی است که آدمی را پر از احساس لطیف می کند، احساسی که تکرار شدنی نیست.

 

 

 

 

 

 انشاء درباره پاییز - انشای چهارم

 

 کم کم از گرمای هوا کاسته می شود و باد های نسبتا شدیدی شروع به وزیدن می کند و شاخه های درختان را تکان می دهد تا برگ های آنان که دیگر قدرت ماندن در جای خود را ندارند به زمین بریزند و باز درخت نیز کمی سبک تر شود و برای استراحتی طولانی مدت آماده شود.


آری فصل پاییز نزدیک می شود و درختان خالی از برگ می شوند و برگ های آنان که بر روی زمین ریخته فضای دلچسبب را ایجاد می کند و آدم ها با قدم زدن بر روی آن ها و شنیدن صدای خش خش فضای عاشقانه و دلچسب و بسیار زیبا را برای خود تصور می کنند. 


همزمان با آغاز پاییز پسر ها و دخترانی را می بینیم که هر روز به مدرسه می روند و خیابان های شهر نسبت به فصل تابستان بسیار شلوغ تر به چشم می آید و دلیل این همه کار کردن و زندگی کردن بزرگ تر ها همین بچه ها هستند وگرنه بزرگ تر ها نیز انگیزه ای برای این همه تلاش خود در زندگی نداشتند و دنیا خیلی متفاوت بود. 


 

در فصل پاییز بسیاری از پرنده هایی که خانه آن ها بر روی درختان بوده مجبور می شوند که کوچ کنند و یا این که خانه ی خود را به جای امن تغییر دهند؛ چون با آمدن پاییز همه ما منتظر بارش باران های دلچسب و خوشبو پاییزی هستیم و پس از آن با وجود آمدن سرما در شب ها با مهمانی گرفتن سعی می کنیم که همیشه جمع و خانواده ای گرم داشته باشیم.

 

 

 

 

 

نظر شما در مورد این انشا چی بود ؟ نظر بزارید ممنونم 

 

هرگونه کپی برداری از متن انشا جهت اسفاده در  وب سایت های دیگر ممنوع بوده و دارای پیگرد قانونی می باشد .

 

 

 برای با خبر شدن از آپدیت سایت و قرارگرفتن مطالب جدید در سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید 

 

برای عضویت در کانال تلگرام روی لینک روبرو کلیک کنید : http://telegram.me/anshair

 

 

 

 

چنان چه در عضویت کانال موفق نبودید می توانید نشانی زیر را در تلگرام جستجو کرده و به کانال ما بپیوندید : 

anshair@

 

مطالب مرتبط

تظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی