انشا

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

انشا طبیعت تصویر نویسی

 

 

انشا طبیعت تصویر نویسی پایه هشتم – صفحه 23

 

 

 

 

 جواب تصویر نویسی پایه هشتم صفحه 23 - انشا اول :


آسمان صاف و هوا پاک است . خانه های خشتی در دامنه کوه آرمیده اند . سقف های شیب دار خانه ها حکایت از بارش فراوان می کنند . فصل پاییز با هوای سوزناک برگ های زرد درختان را بر زمین فرو می ریزد . درب خانه ها در این روستا قفل ندارد و دیوار خانه ها بسیار کوتاه است .  همه مردم روستا مانند اعضای یک خانواده با همدیگر مهربان و صمیمی هستند . 

 

بوی دود به همراه بوی نان تازه خانگی به آسمان می رود . فصل زمستان است و نم نم برف شاخه های درختان را لباس سفید پوشانده است . سقف های صاف خانه ها از هوای آفتابی در طول سال خبر می دهد . مردم برای خانه های خود درب های محکم کار گذاشته اند و دیوارهای بلند بنا کرده اند . 

 

 

 

 جواب تصویر نویسی پایه هشتم صفحه 23 - انشا دوم :

 

 در روستا ها همیشه نشاط و دلگرمی و مردم داری در میان مردم موج می زند و مردمان اهل روستا ها بسیار مردمی مهمان نواز و نوع دوست هستند .

خانه های روستایی با خشت و گل ساخته شده اند اما با ته دل چون عمر آن خانه ها گاهی به هزار سال می کشد و شاید شما هم در مسیرتان خانه های گلی را دیده باشید که شاید نصف از آن سالم مانده باشد .

 

 

در خانه های روستایی تنور های وجود دارد که در زمین حفر شده اند و گاهی عمق آن تنور ها به دو متر می رسد و مادربزرگ ها و مادر هایمان شاید در قدیم با آن کار کرده باشند و آن تنور با چوب هایی که در درون آن ریخته شده خود را گرم می کند و چه چیزی بهتر از بوی خوش نانی که در درون تنور در حال پختن است و تمام روستا پر از بوی خوش آن نان ها می شود. 


خانه های ساخته شده با گل در روستا هایی که هوای خیلی گرم دارد سقف آن خانه ها عمدتا گنبدی شکل است چون گنبدی شکل بودن سقف آن خانه ها باعث می شود نور خورشید به صورت مستقیم به سقف آن خانه ها نتابد و در نتیجه هوای اتاق هایشان در فصل تابستان بسیار گرم نباشد.


ما از این ابداعات ایرانی ها از قرن ها پیش که در همه جا و در ساخت خانه های خود استفاده می کردیم باید به باور ها و توانایی هایی خویش ایمان داشته باشیم و بدانیم که ما هم چیز های زیادی را می توانیم اختراع کنیم و مشکلات زیادی را برطرف سازیم.

 

 

 

 جواب تصویر نویسی پایه هشتم صفحه 23 - انشا سوم :

 

 آسمان آبی است . خالی از هر کلمه ای که از زیبایی آن بکاهد . دسته ای از پرندگان در آسمان پرواز می کنند و با هم سخن می گویند . دریاچه ای بزرگ و زیبا که اطراف آن را بوته های گل فرا گرفته است . بوته هایی با گل های رنگارنگ .

درسمت راست دریاچه ، آسیاب بزرگی دیده می شود . در کنار آسیاب خانه ای دوطبقه با سقف شیروانی است که نمای بیرونی آن از سنگ است . پنجره های خانه باز است و پرنده ای بر لبه ی یکی از پنجره ها نشسته و آواز می خواند . درختان بلندی دور تا دور خانه را احاطه کرده اند و زیبایی آن را به چشم می کشند . رو به روی خانه ، درون دریاچه ، قایقی کوچک و چوبی قرار دارد که سایه ی آن در دریاچه دیده می شود .

 

فصل بهار است ، آسمان زیباست و به طبیعت جلوه خاصی می بخشد . به هر کدام از این زیبایی ها که می اندیشی تنها به یک نتیجه می رسی ؛ خداوند بزرگ و بلند مرتبه که خالق آنهاست ، خالقی زیبا دوست و زیبا آفرین .

 

طبیعت حقیقتی است که در ظاهر حیات دارد . بسیار منظم و قانونمند است و شکل هایی که در آن یافت می شود نهایت درجه کمال هستند .

 

آسمان آبی و بسیار پهناور است و زیبایی شگفت آوری دارد . چرا که آفریدگار آن شگفت آور است . او آسمان را آفرید تا بشر در آن تفکر کند ، از زیبایی آن حیرت کند و از تغییرات آن لذت ببرد .

 

گل ها و گیاهان و سبزه زارها را آفرید ، تا بشر فرصت زندگی در کنار آنها را داشته باشد . زیبایی وصف ناپذیری به آنها داد تا انسان ها از آنها الگو بگیرند و بتوانند مانند آنها زیبا زندگی کنند .

 

دریاچه ها را بر روی فرش زمین پهن کرد ، تا مردم از آرامش یاد کنند و زندگی شان را آرام کند . دریاچه را مکانی برای زندگی آبزیان قرار داد و از آنها خواست که مانند دریاچه مهربان باشند و با یکدیگر خوب تا کنند .

 

خداوند طبیعت را به انسان ها بخشید و به آنها گفت که در آن تفکر کنند تا بلکه او را بهتر بشناسند . پروردگار هستی ، آسمان ، دریاچه ، گیاهان ، موجودات و … را آفرید و با هر یک پیامی را به ما رساند تا آن پیام ها را به کار بگیریم و بهترین زندگی را داشته باشیم .

 

 

 جواب تصویر نویسی پایه هشتم صفحه 23 - انشاچهارم :

 

 

 

صبح روز جمعه از خواب بر خواستم و پنجره اتاقم را طبق عادت باز کردم اما در آن لحظه باد سرد وسوزناکی به صورتم خورد و متوجه شدم که فصل زمستان شروع شده است. 

 

از پنجره به بیرون نگاه کردم و زن‌ ها و مرد هایی را دیدم که با لباس گرم و لوازم کوه نوردی در آن هوای سرد با هم دیگر و با خانواده یا با دوستان خود در حال کوه نوردی هستند و به نظر می رسید که هنگامی که من خواب بوده ام آن ها در حال بالا رفتن بوده اند و بعضی از آن ها نیز در حال صبحانه خوردن بودند که دل من با دیدن آن صحنه من را خبر دار کرد که صبحانه خود را فراموش کرده ام و من پنجره اتاق را بستم و بیرون از اتاق رفتم.

 

در اتاق اصلی به دنبال مادرم می گشتم که او را پیدا نکردم و به حیاط خانه رفتم و در گوشه ی حیاط که انبار دور پوشیده ای ساخته شده بود که سقف هم داشت  مادرم را با مادر بزرگم تماشا کردم که در حال پختن نان با تنور خانگی هستند؛ سریع به داخل خانه رفتم و غذا ها را برای صبحانه به حیاط بردم و آنجا فقط با تنور گرم نگه داشته شده بود مشغول به خوردن صبحانه شدم و آن لحظه برای من همیشه در ذهنم ماندگار شد. 

 

 

آن روز به درون کوچه رفتم اما  مانند تابستان دیگر صدای مردم در کوچه و خیابان به گوش نمی رسید وسکوت آرامبخشی آنجا را فرا گرفته بود و دلیل آن سرمایی شدید و خشکی بود که آنجا را فرا گرفته بود.

 

 

 

 جواب تصویر نویسی پایه هشتم صفحه 23 - انشا پنجم  :

 

 

کم کم روزهای آخر تابستان سپری می شود و هوا رنگ دیگری به خود می گیرد برگ های درختان از تمام شدن بهار و تابستان ناراحت می شوند و رنگ و رخشان زرد رنگ می شود و پس از مدتی از درختان دل می کنند و جدا می شوند.

 

در فصل پاییز با شروع شدن مدارس بچه ها به کلاس درسشان می روند و در حین راه با پریدن و راه رفتن بر روی برگ های نارنجی رنگ صدایی بسیار لذت بخش و دلنشین را برای خود بوجود می آورند و سعی می‌کنند تا روز خود را با انرژی فراوان آغاز کنند.

 

کم کم هوا رو به سرد شدن می رود و باران زیاد می بارد و بیشتر مردم سقف های خانه هایشان را حالت شیروانی می سازند تا باران زیاد آسیبی به خانه هایشان نرساند و در روستا بیشتر مردم همدیگر را می شناسند و به کمک یکدیگر می روند و بیشترشان از حیوانات اهلی نگهداری می‌کنند. 

 

با رسیدن فصل پاییز میوه های همچون انار، پرتقال، نارنگی، کیوی، و... از راه می رسند و اما بیشتر مردم در حیاط خانه هایشان درخت انار  وجود دارد و از میوه های درختان حیاطشان برای پذیرایی مهمانان خود یا جمع های خانوادگی خود استفاده می کنند و جمع شدن در آن خانه های روستایی با میوه ها و آب و هوا و سکوت آسمانش بسیار شیرین و دلچسب است و امیدوارم که هر شخصی یک بار با زندگی روستایی و آداب و رسومش آشنا شود.

 

 

 

 

نظر شما درباره ی این انشا چی هست ؟ نظر بزارید ممنونم

 

 

این انشا اختصاصی بوده و کپی برداری از آن برای سایت های دیگر ممنوع است .

 

 

 

 پیج اینستگرام ما به نشانی ansha.ir  برای درخواست انشا با موضوع دلخواهتان به صفحه اینستاگرام ما مراجع کرده و موضوع انشای خود را برای ما ارسال کنید تا انشای داخواه شما را هرچه سریع تر و به صورت رایگان در سایت و در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم

 

 

 

 

برای دنبال کردن صفحه اینستاگرام سایت انشا اینجا کلیک کنید 

 

 

 

 

 

 برای با خبر شدن از آپدیت سایت و قرارگرفتن مطالب جدید در سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید 

 

 

 

برای عضویت در کانال تلگرام روی لینک روبرو کلیک کنید : http://telegram.me/anshair

 

 

 

چنان چه در عضویت کانال موفق نبودید می توانید نشانی زیر را در تلگرام جستجو کرده و به کانال ما بپیوندید : 

 

anshair@

 

 

مطالب مرتبط

تظرات ارسال شده

 • خیلی عالی بود🥰🥰

 • انشا های خیلی خوبی دارین
  عالیه

 • مشکل‌دارم

 • بچه از سایت های دیگه بهتر بود

  پاسخ : حمایت شما از ما باعث می شه تا ما متن هایمان را بهبود ببخشیم .

 • خوب بودند اما انشای چهارم به دردم خورد
  ممنونم

  پاسخ : شما می توانید یکی از متن ها را به صورت دلخواه برای متن انشا استفاده نمایید یا از ترکیب آن ها متن مورد نظر خود را بسازید . و ممنون از نظر شما.

 • خوب بود

  ولی به دردم نخورد

  پاسخ : ما این مطلب را بروزرسانی کردیم و به 4 متن ارتقا یافته تا شما راحت تر بتوانید متن دلخواه خود را انتخاب نمایید

 • داستان ها کوتاه ولی پر معنا و قشنگ بون. از بعضی از ترکیباش تو انشام استفاده کردم و به نظر انشای خوبی در اومد.  ممنون بابت سایتتونشکلک

  پاسخ :
  پاسخ : خواهش

 • ببخشید میشه انشاهای خودمونم تو سایت قرار بگیره؟؟

  پاسخ : بله

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی